ProstaXin pomocník při problémech s prostatou – recenze

2. 11. 2020

Některé muže po 35 roce života začnou trápit problémy s prostatou. Jde především o komplikace při močení. Ať už častá malá potřeba, nebo slabý proud při močení, které je navíc bolestivé. To vše i další komplikace může způsobit zvětšená prostata. Proto byly vyvinuty prostředky, které mají tyto nepříjemnosti zmírnit. Jedním z nich je ProstaXin – doplněk stravy pro zdravou prostatu.

V této recenzi si podrobně rozebereme doplněk stravy ProstaXin od norské společnosti NaturaMed Pharmaceuticals na jeho složení, jak pomáhá zmírňovat obtíže při problémech s prostatou a zda skutečně pomáhá.

Složení doplňku stravy ProstaXin

Jak se můžete dočíst na stránkách výrobce ProstaXinu je jeho složení je jedinečnou kombinací aktivních přírodních látek, které napomáhají, jak udržovat prostatu zdravou, tak také přispívají k optimální hladině testosteronu v krvi.

Serenoa plazivá (Serenoa repens / Saw palmetto)

Jde o palmu původně z jihovýchodního pobřeží Spojených států, především Floridy. Už indiáni znali prospěšné účinky této rostliny a byla využívána v tradiční medicíně. V přípravku ProstaXin se využívá kvalitní extrakt z bobulí této palmy.

Mezi účinné látky patří mastné kyseliny a fytosteroly. A jejich účinky při problémech s prostatou jsou známy už řadu let. I to je důvod, proč extrakt z této rostliny najdete v mnoha přípravcích určených pro muže se zvětšenou prostatou.

Zinek

Důležitý stopový prvek pro muže. Napomáhá správné funkci prostaty a udržení hladiny testosteronu v krvi. Někdy se mu také říká minerál mužů, jelikož má kladný vliv na tvorbu semene a potenci.

Vliv má na mnoho dalších pochodů v organismu. Ovlivňuje například činnost imunitního systému, zdravých vlasů, pokožky a dalších.

Lykopen

Je látka, kterou si lidské tělo nedokáže vytvořit samo, a proto je nutné jej pravidelně doplňovat. Jde o červené rostlinné barvivo s antioxidačním účinkem a napomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, zlepšovat funkci prostaty a mnoho dalších pozitivních účinků na lidské tělo.

Lykopen obsahují plody jako například rajčata, mrkev, šípky, vodní meloun a podobně.

Selen

Je další z antioxidančích látek, které pomáhají mnoha procesům v lidském těle a jeho dlouhodobý nedostatek způsobuje vyšší výskyt kardiovaskulárních chorob, sníženou imunitu, svalovou slabost, nízkou imunitu a další.
Selen ovlivňuje správnou funkci imunitního systému, spermatogenezi (tvorba spermií) a také k udržení normální hladiny mužského pohlavního hormonu v těle

Jedna kapsle doplňku stravy ProstaXin obsahuje

LátkaMnožství
Saw Palmetto (extrakt z bobulí)160 mg
Zinek12,5 mg
Lykopen (extrat z plodů rajčat)13,34 mg (obsah lykopenu 2 mg)
Selen50 μg

Další látky: plnidla – mikrokrystalická celulóza, fosforečnan vápenatý, protispékavá látky – stearát hořečnatý, oxid křemičitý, obal tobolky – želatina, barviva: indigokarmín, oxid titaničitý

Komu je ProstaXin určen

Doplněk stravy ProstaXin je určen mužům, které trápí obtíže se zvětšenou prostatou. Svým vybraným složením pomáhá zmírňovat obtíže při močení a udržovat rovnováhu mužského pohlavního hormonu v těle.

Pokud jste zaznamenal potíže při močení a musíte chodit na záchod častěji může se jednat právě o zvětšenou prostatu. Jak se prostata zvětšuje tlačí na močovou trubici a důsledkem jsou obtíže při vyprazdňování. V takovém případě je ProstaXin ideální doplněk stravy pro vás. Díky svému unikátnímu složení napomáhá mírnit tyto obtíže a podporuje správné fungování prostaty.

Kromě tohoto má příznivý vliv také na potenci a podporu libida, a to díky obsahu zinku a selenu. Tyto prvky mají stimulační účinek na hormonální hladinu (především testosteronu) a zvýšené tvorby semene.

Dávkování a užívání přípravku

Abyste z přípravku Prosaxin vytěžili co nejvíce je potřebné dlouhodobé užívání. Každá dávka zajistí zvýšení účinných látek v těle a tím napomáhá udržovat zdravou prostatu, potenci a spermatogenezi.

 • Doporučená dávka je jedna kapsle denně

Tabletu je ideální brát vždy ve stejný čas, před jídlem a zatím dostatečným množstvím vody.

Upozornění

 • Vedlejší účinky nejsou známy.
 • Přípravek není určen pro děti do 14 let, ženy a osoby, které trpí alergií na některou ze složek přípravku.
 • Chraňte před vlhkem, teplem a přímým slunečním světlem
 • Nežádoucí účinky nebyly zaznamenány ani hlášeny
 • Nepřekračujte doporučenou denní dávku
 • Přípravek není lék a ani nenahrazuje pestrou stravu

Jak a kde koupit ProstaXin + cena

ProstaXin můžete objednat přes oficiální stránku výrobce. První balení na 30 dní (30 kapslí) získáte zdarma a zaplatíte pouze za poštovné 49 Kč.

Následně obdržíte balení na 60 dni za 599 Kč, a to včetně poštovného. Každý druhý měsíc pak obdržíte opět balení na další dva měsíce, a to do doby, než se odhlásíte od odběru.

DOPORUČENÍ: Na stránkách produktu ProstaXin si před objednávkou pozorně přečtěte obchodní podmínky, aby vás později nic nepřekvapilo.

Výhody a nevýhody

Výhody ProstaXin

 • jen jedna tableta denně
 • vysoký podíl extraktu z bobulí Saw Palmetto
 • vyrobeno dle nejvyšších standardů GMP
 • kvalitní složení
 • první balení na měsíc jen za poštovné

Nevýhody ProstaXin

 • dostupnost jen na oficiálních stránkách výrobce
 • nutnost členství

Zkušenosti s ProstaXin

Uživatelé přípravku si povětšinou pochvalují zlepšení svých obtíží už po několika dnech až týdnech. Nejčastěji jde o méně časté močení. Lidé často přípravek kupují i pro své dědy a tchány. Zda vám pomůže, nebo ne samozřejmě záleží na vašem zdravotním stavu a životním stylu. Nicméně dle zkušeností od ostatních lidí většině pomohl zmírnit obtíže při močení i četnost potřeby. Díky svému komplexnímu složení napomáhá i pro zvýšení sexuálního libida a také potenci. Proto ho kupují i páry, které se pokoušení o miminko.

Prostaxin užívám už téměř rok a s jeho účinky na mé zdraví jsem spokojený.

Lubomír Rychlík, Bučovice

Mám rád dlouhý a ničím nerušený spánek a díky Prostaxinu si ho mohu opět naplno užívat.

Mirek Novotný, České Budějovice

Po desetidenním užívání se projevilo zaručené snížení četnosti nočního močení.

Evžen Dokoupil

Objevují se i negativní recenze

Po pátém prášku jsem musel chodil celou noc každou hodinu na WC. Předtím maximálně 1x za noc!

Anonym

Závěr

S ohledem na jeho čistě přírodní složení, které kromě pomoci při zvětšené prostatě lze využít také pro zvýšení libida a potenci jej mohu doporučit. Je vhodný pro dlouhodobé užívání a je bez problémů snášen, takže nehrozí žádná rizika a komplikace.

Pochopitelně účinek bude na každého různý, nakolik jde o přírodní složení. Někomu může pomoci výrazně, jinému ne. Pokud máte potíže se zvětšenou prostatou (problém při močení, časté močení atd.) vyhledejte co nejdříve urologa, který stanoví diagnózu a naordinuje léky. Užívání přípravku ProstaXin s ním můžete konzultovat.

Výhoda je též možnost 30denní kůry zdarma (resp. Jen za poštovné), kdy můžete vyzkoušet, jestli vám přípravek pomohl a v opačném případě můžete zrušit další odběr přípravku.

Cena dvouměsíčního balení ProstaXinu je 599 Kč, což vychází na necelých 10 Kč denně. Což je částka akceptovatelná s ohledem na možné zlepšení stavu vaší prostaty a potence.

Odkazy

Oficiální stránky přípravku - https://www.prostaxin.cz/

Fytosteroly - https://www.bezpecnostpotravin.cz/az/termin/76775.aspx

Lykopen - https://cs.wikipedia.org/wiki/Lykopen

Karotenoidy - https://www.wikiskripta.eu/w/Karotenov%C3%A1_barviva

Selen - https://www.wikiskripta.eu/w/Selen

Další zajímavé recenze