Kondice.cz - recenze cvičebního portálu

18. 7. 2020

Pokud byste rádi začali cvičit, ale nevíte jak na to a neradi chodíte do fitness center, tak zbystřete. V této recenzi se podíváme na portál Kondice.cz, kde najdete nepřeberné množství videolekcí s cvičením, jógou, ale třeba i meditace. Navíc zde naleznete spoustu článků o zdravém životním stylu, psychologii a recepty na zdravá jídla. A ještě vám poradíme, jak získáte do portálu Kondice cz přístup ZDARMA.

Obsah

Co všechno najdete na Kondice cz

 • video lekce jógy, fyzioterapie, cvičení před a po porodu a další
 • zdravé recepty
 • články o hubnutí, zdraví, cvičení, psychologie, výchova a další
 • video a audio lekce meditace
 • audio články pro poslech například v autě
 • celkem stovky článků a stovky hodin videí

Určitě to znáte z vlastní zkušenosti. Dáte si předsevzetí, že začnete cvičit a vyberete si kurz. Ale najednou, jako kdyby se proti vám spiknul celý vesmír. Děti onemocní, v zaměstnání vám přidají práci navíc a další příčiny, které vám znemožní začít navštěvovat váš kurz. 

Anebo, když dorazíte domů, tak už se vám nechce jet do fitka a trávit čas cestou do fitka. Tohle všechno za vás Kondice.cz vyřeší sama. Protože můžete začít cvičit kdykoliv a kdekoliv chcete. Nejste tak vázaná na otevírací dobu fitness centra. Prostě si jen zavřete do pokoje, zapnete si počítač, vyberete si lekci a cvičíte. Ušetříte tak čas s dojížděním, který můžete využít k lenošení, nebo přípravě zdravé svačiny dle receptů, které na Kondice.cz také najdete.

Jak to vypadá uvnitř Kondice.cz

Výhody a nevýhody

Výhody portálu Kondice.cz

 • můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv se vám to hodí
 • ušetříte čas za dojíždění do fitka
 • během cvičení vás nikdo neokukuje
 • stovky hodin cvičících videí (např. lekce jógy)
 • velký výběr receptů na zdravá jídla
 • lekce meditace
 • množství článků z oblasti zdraví, psychologie, fyzioterapie a další
 • audiočlánky pro poslech na cestách
 • garance spolupráce s kvalitními lektory a odborníky
 • stačí cvičit i 2x týdně

Nevýhody portálu Kondice.cz

 • ke cvičení se musíte donutit sami
 • pro poslech audio článků v mobilu je potřeba nainstalovat další aplikaci
 • menší počet video lekcí s meditací

Zkušenosti s portálem Kondice.cz

Ovládání portálu je jednoduché a intuitivní. Stačí vlevo nahoře kliknout na ikonku menu (tři vodorovné čárky) a poté se rozbalí menu, kde najdete vše potřebné na jednom místě. V případě, že zvolíte cvičení, tak si pak ještě můžete vybrat styl cvičení, obtížnost, nebo konkrétního lektora. 

Já osobně vyzkoušel hlavně meditační videa. Na portále jich zatím není moc, ale určitě časem přibudou další. Zajímavé jsou také tzv. Výzvy, například série Jak se doma nezbláznit, která reagovala na aktuální situaci ohledně koronaviru, kdy jsme byli nuceni zůstat doma.

Cvičení je pohodlné a rychlé, stačí vzít ntb, nebo mobil vybrat si konkrétní cvičení spustit a cvičit podle instruktorky, nebo instruktora. Jediné co může být nevýhodou je, že vás do cvičení nikdo nenutí. Je proto dobré si nastavit si určitá pravidla a ty poté dodržovat. Napřiklad každé pondělí, středu a pátek od 19 hodin budu 30 minut cvičit a podobně. 

Registrace do vidoportálu Kondice.cz

Je to jednoduché, stačí kliknout na tlačítko “Přihlásit se” vpravo nahoře a vyplnit email a heslo. Pro odemčení lekcí a článku je potřeba vybrat si jeden z placených tarifů. Máte na výběr měsíční, čtvrtletní a roční členství. Nejvýhodnější je samozřejmě roční členství, která vás vyjde na 999,- Kč. Když zvolíte měsíční platbu, tak vás jeden měsíc vyjde na 149,- Kč. U měsíčního členství máte výhodu, že můžete kdykoliv skončit.

Jak získáte do Kondice.cz přístup ZDARMA

Na úvod naší recenze jsem vám slíbil, že vám poradím, jak získáte přístup zdarma. Jde tedy o přístup zdarma na 14 dní na vyzkoušení. Pote si zvolíte buď placený tarif, nebo účet zrušíte.

Nejprve přejděte na stránku pro registraci a zvolíte vyzkoušet na 14 dní zdarma. Následně vyplníte svůj email. Následně budete muset vyplnit své platební údaje. Budete totiž muset uhradit vratnou zálohu ve výši 1,- Kč. Pokud v průběhu 14 dnů účet zrušíte, částku vám vrátí zpět na účet. Poté získáte přístup do plné verze portálu Kondice cz a můžete jej po dobu 14 dní zdarma vyzkoušet. 

Alternativa portálu Kondice.cz

Pokud se podíváme na trh se cvičícími videi, tak můžete buď narazit na weby jednotlivých fitness trenérů, kteří nabízejí na svých stránkách cvičící programy. Většinou se jedná o úzce zaměřené blogy, takže na nich dost často nenajdete ani recepty, ani další články z oblasti zdravého životního stylu. Navíc může být složité vybrat si toho správného, nebo tu správnou trenérku a posoudit její erudovanost. Toto portál Kondice.cz udělá za vás.

Další alternativou je videoportál Youtube, kde naleznete téměř nekonečný zdroj videí. Oproti ostatním portálům máte videa zdarma. Nicméně díky množství, které zde najdete je opravdu velmi těžké posoudit a vybrat ta správná videa, což může někdy vést k rozhodovací paralýze a v konečném důsledku zjistíte, že už hodinu koukáte na youtube, ale ještě jste nezačala cvičit. 

Časté dotazy

 • Kolik videolekcí na portále Kondice.cz je? 
 • Když zruším účet ve 14 denní lhůtě zdarma bude mi vrácena částka 1,- Kč? Ano bude.
 • Když v průběhu 14 dní účet nezruším, naběhne mi automaticky placený účet? Ano, pokud účet nezrušíte, bude vám za 14 dní automaticky stažen měsíční poplatek ve výši 145 Kč.
 • Když si pořídím měsíční tarif, mohu ho kdykoliv zrušit? Ano, pokud jste zvolii měsíční tarif můžete jej kdykoliv zrušit a další měsíc vám už poplatek stržen nebude.
 • Kdo stojí za portálem? Za portálem Kondice.cz stojí vydavatelství Vltava Labe Media, které vydává např. noviny Deník.
 • Mohu články a recepty sdílet s přáteli? - Není možné poslat na články odkaz, ten je umožněn jen vám. Ale můžete se s přáteli podělit o svou zkušenost.

Závěr

Má cvičící videoportál Kondice.cz smyl?

Pokud jste časově vytížení (kdo dnes není, že) a neradi chodíte do posiloven a fitness center, ale přesto byste rádi cvičili, může být Kondice cz zajímavou alternativou. Osobního trenéra vám portál samozřejmě nenahradí, ale pokud byste se měli rozhodnout mezi cvičícími videi zdarma (např. z Youtube), tak Konice je určitě lepší volba. Za portálem stojí řada odborníků, kteří posuzují instruktory a jen tak někoho na portál nepustí. Navíc získáte přístup i k množství článků o zdravém životní stylu, psychologií a také řadu zdravých receptů. A navíc, když už vás to přestane bavit, tak jej můžete kdykoliv zrušit. A měsíční částka 145 Kč, není tak velká, aby vás zruinovala. Jen k tomu cvičení se musíte donutit sami.

Za nás tedy portál Kondice.cz dává smysl a vřele ho doporučujeme.

Další zajímavé recenze