FlexiMed přípravek pro zdravé kosti a chrupavky (RECENZE)

Fleximed
Kloubní výživa pro namáhané klouby a kosti

- 90 tablet
- 3 tablety denně během, nebo po jídle
- Skladem
Nejlepší nabídka Flexi-Med.cz

S přibývajícím věkem, při sportu, nebo pokud máte náročné zaměstnání jsou vaše kosti a chrupavky nadměrně namáhány. To může způsobovat bolesti kloubů a další zdravotní komplikace. Na trhu dnes naštěstí existují přípravky, které pomáhají tyto zdravotní komplikace eliminovat. Jako například FlexiMed unikátní přípravek pro zdravé klouby, chrupavky a kosti.

V této recenzi se podíváme blíže na přípravek FlexiMed od norské společnosti NaturaMed Pharmaceuticals na jeho složení, jak funguje a zda skutečně pomáhá.

Složení přípravku FlexiMed

Pro každý přípravek pro zdravé klouby je klíčové jeho složení. V tabulce níže naleznete přehledně všechny složky včetně jejich množství. FlexiMed kombinuje 8 výjimečných látek s prokazatelným účinkem na pohybový aparát mezi kterými je potřeba vyzdvihnout Glukosamin a kolagen typu II.

Ve třech tabletách (denní dávka) naleznete:

            Složka                                                                                                  Množství
Glukosamin sulfát ..................................................................................... 800 mg
Kostní moučka z lososa atlantského s obsahem vápníku ..................... 120 mg (15 % RHP*)
Oxid hořečnatý s obsahem hořčíku ......................................................... 250 mg (66 % RHP*)
Kyselina L-askorbová (vitamín C) .............................................................. 80 mg (100 % RHP*)
Zázvor (mletý) .............................................................................................. 26 mg
Kolagen typu II ............................................................................................ 10 mg
Mangan ......................................................................................................... 2 mg (100 % RHP*)
Vitamín D3 (Cholekalciferol) ...................................................................... 5 μg (100 % RHP*)

* RHP = Referenční hodnota příjmu

Přídavné látky: plnidla: mikrokrystalická celulóza, inulin; protispékavé látky: stearát hořečnatý, fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý; aroma: vanilka / citron; leštící látka: hydroxypropylmetylcelulóza; barviva: oxid titaničitý, měďnatý komplex chlorofylinu

Hlavní složky výrobku a jejich účinek

Glukosamin sulfát

Jde o hlavní složku části přípravků pro zdravé klouby. Podporuje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanů, což jsou dva hlavní stavební prvky chrupavky a také tlumí bolest. Pomáhají také udržet vodu v kloubním prostoru tudíž nedochází k vysušování chrupavky při pohybu. Jeho nevýhodou je, že účinek se dostaví až po delším užívání (4-6 týdnů), ale účinek pak přetrvává i několik týdnů po vysazení. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Glukosamin)

Kolagen typu II

Jde o bílkovinu, která tvoří až čtvrtinu všech bílkovin v lidském těle. Je to základní stavební bílkovina, která se nachází v kůži, vazech, chrupavce, kostech, cévách, střevech a dalších částech těla.

Rozdělujeme na čtyři typy dle jejich výskytu. Kolagen typu II se nachází zejména v chrupavkách, kde tvoří vlákna.

Tělo si kolagen dokáže vytvořit samo, ale od cca 20 roku jeho produkce již nestačí pokrýt potřebu, takže se začínají pomalu objevovat příznaky stárnutí jako stárnutí kůže, lámání nehtů, bolesti kloubů a další. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolagen)

Vitamín C (kyselina askorbová)

Je jeden z nejdůležitějších vitamínů v těle. Patři mezi tzv. antioxidanty, které chrání naše tělo před volnými radikály z vnějšího prostředí. Ovlivňuje správnou funkci imunitního systému, vstřebávání železa, psychickou pohodu a únavu. Především však pomáhá při tvorbě a vstřebávání kolagenu. Dostatečné množství vitamínu C zajistí, že se vám v těle vytváří plnohodnotný kolagen a vlákna jsou dostatečně pevná a odolná.

Vitamín D3

Vitamín D3 významně ovlivňuje výstavbu kostní tkáně. Zajišťuje balanc mezi vápníkem a fosforem, a ve střevech napomáhá k tvorbě proteinu, který zajišťuje lepší vstřebávání vápníku do krevního řečiště.  Je proto významný při prevenci osteoporózy a pro zajištění správného růstu a vývoje kostí.

Vápník (kalcium)

Je základní stavební prvek kostí a zubů. Napomáhá při přestupu živin skrz buněčné membrány. Je důležitý při přenosu informací mezi nervovými buňkami, pro krevní srážlivost, činnost svalů a dalších tělesných funkcí. Při nedostatku vápníku si jej tělo bere z kostí, což může způsobovat řídnutí kostí a následně vznik osteoporózy.

Hořčík (Magnesium)

Jeden z nejdůležitějších minerálních prvků v našem těle, který ovlivňuje stovky metabolických reakcí v lidském těle. Napomáhá ke správné funkci svalů a nervového systému. Udržuje v optimálním stavu kardiovaskulární a imunitní systém. A krom dalších zajišťuje správnou stavbu kostí.

Mangan

Podporuje zdravý vývoj kostí a chrupavky a podporuje proces hojení. Zlepšuje paměť a celkovou odolnost nervů, podporuje svalové reflexy a pomáhá správně využít vitamín C.

Zázvor (Zingiber officinale)

Obsahuje gingerol, který je příčinou většiny jeho dobrých vlastností. Mezi tyto vlastnosti patří protizánětlivé a antioxidační účinky. Tiší bolest a zánětlivé stavy kloubů při osteoartróze. Má také zklidňující účinek na zažívací trakt a zmírňuje záněty a na pomáhá trávení. Může snížit hodnotu cholesterolu a napomáhat při léčbě cukrovky 2. typu.

Komu je FlexiMed určen?

Všem dospělým mužům i ženám, které buď už trpí bolestmi kloubů, případně artrózou, ale i pro lidi, kteří mají namáhavé povolání, či hodně sportují. Brát jej ale můžou lidé i preventivně a udržovat si tak své klouby a kosti v dobré kondici i ve vyšším věku.

O kloubní výživu byste se měli zajímat nejen když už trpíte nějakými pohybovými obtížemi jako je například artritida, artróza, nebo osteoporóza, ale především když vás ještě žádné komplikace netrápí. Uvažovat o užívání kloubní výživy byste měli, pokud aktivně sportujete (např. běháte či bruslíte, nebo posilujete), případně pokud jste senior/seniorka, ale ještě vás žádné bolesti ani obtíže netrápí. Je tedy vhodné užívat kloubní výživu jako prevenci.

Užívání přípravku a jeho dávkování

 • Denně se užívají 3 tablety
 • Ideálně během jídla, nebo po jídle
 • Aby byl účinek co nejlepší doporučuje se dlouhodobé užívání

Jak koupit FlexiMed a jeho cena

FlexiMed můžete momentálně objednat pouze přes oficiální stránkách výrobku FlexiMed. V lékárnách jej bohužel neseženete. Za první testovací balení s 90 tabletami zaplatíte jen poštovné 49,- Kč. První objednávkou se k ničemu nezavazujete.

Pokud se poté rozhodnete pro jeho dlouhodobé užívání, tak vás měsíční balení vyjde na 399,- Kč. Jde o zásilkový prodej, kdy vám každý měsíc v dostatečném předstihu dorazí balení na další období. Dle obchodních podmínek na oficiální stránce výrobce však lze věrnostní program kdykoliv ukončit.

DOPORUČENÍ: Na stránkách produktu FlexiMed si před objednávkou pozorně přečtěte obchodní podmínky, aby vás později nic nepřekvapilo.

Upozornění

 • Výrobek není určen pro děti
 • Výrobek není určen pro osoby alergické či citlivé na složky obsažené ve výrobku
 • Chraňte před teplem, vlhkem a přímým slunečním zářením
 • Skladujte mimo dosah dětí
 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování
 • Žádné nežádoucí vedlejší účinky nebyly zaznamenány ani hlášeny
 • Výrobek není lék a nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Klady a zápory přípravku

Mezi hlavní klady patří vysoké dávky zdraví prospěšných látky obsažené v přípravku a jejich kombinace. Především glukosamin sulfátu, vitamínu C, kolagenu typu II a vápníku. Díky čemuž skutečně podporuje zdravou výživu kloubů, chrupavek a kostí. Je bez vedlejších účinků a první balení získáte v podstatě zdarma. Jistou zárukou kvality je i Norsko, jako země původu výrobku a firmy NaturaMed Pharmaceuticals.

Mezi zápory bych zařadil především dostupnost. Tento přípravek seženete jen na internetové stránce FlexiMed. A s tím souvisí ne zcela přehledný způsob prodeje a dopátrání se ceny za balení. A částečně i u nás netradiční způsob zásilkového prodeje. Pro někoho může být negativem i vyšší cena, ale při srovnání s konkurencí, vychází jedna tableta FlexiMedu na stejno, nebo i lépe. Užívání 3x denně také znamená více myslet na to, že si tabletu musíte vzít, ale díky tomu se do těla dostává pravidelně dávka potřebných látek.

Zkušenosti s výrobkem a výrobcem

Kloubní výživu FlexiMed dodává společnost Naturamed Pharmaceuticalsss, která byla založena v Norsku v roce 1991. Na český trh společnost vstoupila v roce 2006. Znát ji můžete i z jiných produktů této firmy jako je Omegamarineforte – kvalitní omega-3 mastné kyseliny, nebo Vitamin K2, který přispívá k udržení zdravých kostí a normální srážlivosti krve, nebo ProstaXin pro správnou funkci prostaty.

Uživatelé si přípravek většinou pochvalují a potvrzují jeho účinnost. Jen lidé, kteří trpí vážnými zdravotními komplikacemi píší, že už jim tolik nepomáhá, ale na druhou stranu si pochvalují kombinaci více látek včetně vitamínů, díky čemuž nemusí užívat více různých přípravků.

"Mohu říci, že po produktech firmy Naturalmed se zlepšila moje zdravotní situace."

Vlasta Brandýská, Praha

"Trápily mě klouby a teď po měsíci užívání se cítím skvěle"

Jana Havlíková, Český Dub

Závěr

Přípravek FlexiMed má prokazatelný účinek na klouby, chrupavky a kosti. Lze ho tedy doporučit všem kdo nezanedbává svůj pohybový aparát. Jde o přírodní produkt vyrobený v Norsku při dodržování nejvyšší kvality jak surovin, tak produktu. Objednat ho můžete snadno přes internet na stránkách Flexi-med.

Odkazy

oficiální stránka přípravku- https://www.flexi-med.cz/

Vitamín C v přírodě – https://www.celostnimedicina.cz/vitamin-c-v-prirode.htm článek v češtině

Vitamin C - esenciální mikronutrient - https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2002/04/03.pdf odborný článek v češtiněs

Glukosamin - https://cs.wikipedia.org/wiki/Glukosamin článek v češtině

Kolagen typu II v léčbě revmatoidní artritidy: imunologický poklad účinku - http://www.edukafarm.cz/data/soubory/casopisy/12/kolagen_II.pdf odborný článek v češtině

12 comments on “FlexiMed přípravek pro zdravé kosti a chrupavky (RECENZE)”

 1. Chtěla jsem vědět užívá se do tří měsíců a pauza?tři měsíce?nebo napořád.kdyz zlepší se to tak se zruší.

  1. Dobrý den, účinky se projevují při dlouhodobém užívání, ale mají také delší doběh, než účinek odezní. Pak je znovu potřeba užívat přípravek a opět trvá delší dobu, než se účinek opět projeví. Proto je nejvhodnější jej vůbec nevysazovat.

 2. Dobrý den já užívám už skoro měsíc fleximed,ale pořád mi trochu bolí třísla klouby ke kolenům.a bolí ne moc ale praská vkrizi myslíte že mi to léčí?děkuji simova.uzivam každé ráno tři tablety denně před jídlem a pak druhý beru vitaminEster-c.kazdy den.delam to správné?myslela jsem že to rychlé přejde.trochu bolí kyčle klouby.dekuji.

  1. Dobrý den, výrobce uvádí, že účinky nastupují až po delším užívání (3 měsíce a déle). Každý člověk je samozřejmě jedinečný a každému tento doplněk stravy pomáhá jinak. Pokud se výsledky nedostavily doporučuji užívání tohoto přípravku prokonzultovat se svým lékařem. Jedině on vám může fundovaně poradit.

 3. Dobrý den už měsíc a půl užívám fleximed a stejně bolí tříslo až kolenům a vkrizi mě to praská rupne když se ohýbám a pak narovnání.to jsem neměla dřív.jak je možné že to dává fleximed špatně?píšete že pomáhá a pravda to není!škoda peněz platit měsíčně do roka.uz nebudupokracovat nové!proč mi to bolí???prosím odpověď!děkuji simova

 4. Mluvila jsem s doktorem a říkal že to je vporadku že není špatně užívat fleximed.ale proč mě praská vkrizi ?simova

 5. Půjdu znova a řeknu doktor proč mě rupne vkrizi bolí a zda můžu užívat.to jako mám vyhodit fleximed?každý měsíc mi budete strhávat 299k na celý rok?strašné zbytečně peníze.a podvod!

 6. Vážená paní Lenko Šimová, přes Vaše nedoporučení jsem právě dnes objednal (ne měsíční ani ne tříměsíční ale půlroční balení), po čase dám vědět. Jenomže mě bohudík nic nebolí, chci to zkusit pouze jako prevenci - uvidíme.S pozdravem Štefan

  1. Flexi Med mi už po druhe velice pomohl od bolesti, objednávám proto tentokráte po pauze v uživani roční balení, kombinují s GS Condro Diamantem, bolesti mi vždycky zmizí do týdne , nastala už po druhé u mne krásná obrovská úleva od bolesti kloubů kolene, kříže i kyčlí, zjistili mi nedávno Artrózu, přeji ať Vám všem taky tak pomůže, jak mně

 7. Dobrý deň, váš výživový doplnok stravy Flexi Med mi pomohol pri mojich kĺbových ťažkostiach. Ďakujem a dá sa ešte objednať v akciovej cene na celý rok?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.